Hogar / Ceramic Capacitors / RDED72E474K5B1H03B
minImg
RDED72E474K5B1H03B
Murata Electronics
Producto No:
RDED72E474K5B1H03B
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings -
Series RDE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF