REA1020331M050K
KYOCERA AVX
Producto No:
REA1020331M050K
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
SERIES: REA/ CASE: 1020/ CAP: 33
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 490 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series REA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 686 mA @ 10 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 µF