Hogar / Encoders / REC16M25-201
minImg
REC16M25-201
Nidec Components Corporation
Producto No:
REC16M25-201
Descripción:
16MM MANUAL ENCODER, SINGLE SHAF
En stock : 28
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Termination Style PC Pin
Output Type Voltage
Actuator Type 6mm Dia Flatted End
Encoder Type Optical
Rotational Life (Cycles Min) 2M
Built in Switch No
Mounting Type PCB, Through Hole
Orientation Vertical
Product Status Active
Series REC16M
Voltage - Supply 5V