REC20-1212D
Recom Power
Producto No:
REC20-1212D
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 835mA, 835mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features Enable, Active High
Series ECONOLINE REC20 (20W)
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%