REC30E-4812DZ
Recom Power
Producto No:
REC30E-4812DZ
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
30W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE'
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.25A, 1.25A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 90.5%
Mfr Recom Power
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 10.0mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series REC30E-Z (30W)
Power (Watts) 30 W