REF0816330M120K
KYOCERA AVX
Producto No:
REF0816330M120K
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
SERIES: REF/ CASE: 0816/ CAP: 33
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 120 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 88 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series REF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 220 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 3 Ohms