REF1320471M063K
KYOCERA AVX
Producto No:
REF1320471M063K
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
SERIES: REF/ CASE: 1320/ CAP: 47
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 440 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series REF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 880 mA @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 100 mOhms