REM15-4805DW
Recom Power
Producto No:
REM15-4805DW
Fabricante:
Recom Power
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.5A, 1.5A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series MEDLINE REM15-W (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 86%