RER40F6810MC02
Vishay Dale
Producto No:
RER40F6810MC02
Descripción:
RES CHAS MNT 681 OHM 1% 5W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 681 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER40
Power (Watts) 5W
Failure Rate M (1%)