RER45F1400MC02
Vishay Dale
Producto No:
RER45F1400MC02
Descripción:
RES CHAS MNT 140 OHM 1% 10W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.405" (10.29mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 140 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER45
Power (Watts) 10W
Failure Rate M (1%)