RER55F1000RC02
Vishay Dale
Producto No:
RER55F1000RC02
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 30W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.625" (15.87mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 100 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER55
Power (Watts) 30W
Package / Case Axial, Box
Coating, Housing Type Aluminum
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)