RER60F12R0MCSL
Vishay Dale
Producto No:
RER60F12R0MCSL
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
RES CHAS MNT 12 OHM 1% 5W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 12 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER60
Power (Watts) 5W
Package / Case Axial, Box
Coating, Housing Type Aluminum
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate M (1%)