RER60FR464RC02
Vishay Dale
Producto No:
RER60FR464RC02
Descripción:
RES CHAS MNT 0.464 OHM 1% 5W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 464 mOhms
Series Military, MIL-PRF-39009, RER60
Power (Watts) 5W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)