RF03N5R0C500CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
RF03N5R0C500CT
Descripción:
CAP CER 5PF 50V C0G/NP0 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 5 pF