RF15N2R4B500CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
RF15N2R4B500CT
Descripción:
CAP CER 2.4PF 50V C0G/NP0 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series RF
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 2.4 pF