Hogar / Safety Relays / RF1V-5A1BL-D24
minImg
RF1V-5A1BL-D24
IDEC
Producto No:
RF1V-5A1BL-D24
Fabricante:
IDEC
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 6PST 6A 24V
En stock : 43
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 500mW
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 6 A
Coil Current 20.8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.15 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form 6PST-5NO/1NC (5 Form A, 1 Form B)
Series RF1V
Operate Time 20 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Mfr IDEC
Coil Voltage 24VDC
Release Time 20 ms
Must Operate Voltage 18 VDC