RFS062PJ390CS
Samsung Electro-Mechanics
Producto No:
RFS062PJ390CS
Descripción:
RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series RFS
Power Per Element 31.25mW