RG-188-100
Remington Industries
Producto No:
RG-188-100
Descripción:
CABLE COAXIAL RG188A 100'
En stock : 47
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Usage Network, RF Signal
Cable Type Coaxial
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Dielectric Diameter 0.060" (1.52mm)
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status Active
Wire Gauge -
VoP, Velocity of Propagation 70
Series -
Shield Coverage 90%
Cable Group RG-188A
Length 100.0' (30.48m)
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 7 Strands / 0.0067"
Conductor Material Steel, Copper Covered, Silver Coated
Jacket Color White
Features Direct Burial
Package Bag
Impedance 50 Ohms
Jacket (Insulation) Diameter 0.100" (2.54mm)