RG2012N-7151-D-T5
Susumu
Producto No:
RG2012N-7151-D-T5
Descripción:
RES SMD 7.15K OHM 0.5% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.15 kOhms
Series RG
Power (Watts) 0.125W, 1/8W