RGEF1000
Littelfuse Inc.
Producto No:
RGEF1000
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 16V 10A RADIAL
En stock : 6089
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 10 A
Height - Seated (Max) 0.992" (25.20mm)
Approval Agency CSA, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.199" (5.05mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" L x 0.098" W (16.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 10.2 mOhms
Series PolySwitch®, RGEF
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 4 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 17 A