RHA0252R000FE02
Vishay Dale
Producto No:
RHA0252R000FE02
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
WIREWOUND CHASSIS MOUNT RESISTOR
En stock : 76
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.561" (14.25mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 2 Ohms
Series RHA
Power (Watts) 25W