RHA1011820M050K
KYOCERA AVX
Producto No:
RHA1011820M050K
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
SERIES: RHA/ CASE: 1011/ CAP: 82
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 260 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm
Ratings -
Series RHA
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.6 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 82 µF