RHC2512FT3R00
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RHC2512FT3R00
Descripción:
RES 3 OHM 1% 2W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 3 Ohms
Series RHC
Power (Watts) 2W