Hogar / Ceramic Capacitors / RHS7J2D151J1A2H01B
minImg
RHS7J2D151J1A2H01B
Murata Electronics
Producto No:
RHS7J2D151J1A2H01B
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 150PF 200V UNJ RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient UNJ
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RHS
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 150 pF