RK73B2ATTD470J
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RK73B2ATTD470J
Paquete:
0805
Descripción:
RES 47 OHM 5% 1/4W 0805
En stock : 141146
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 47 Ohms
Series RK73B
Power (Watts) 0.25W, 1/4W