RK73G1ERTTP6651D
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RK73G1ERTTP6651D
Paquete:
0402
Descripción:
RES 6.65K OHM 0.5% 1/10W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.65 kOhms
Series RK73G-RT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W