RK73H1HTTC95R3D
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RK73H1HTTC95R3D
Paquete:
0201
Descripción:
RES 95.3 OHM 0.5% 1/20W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 95.3 Ohms
Series RK73H
Power (Watts) 0.05W, 1/20W