RK73H1JTTD2R87F
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RK73H1JTTD2R87F
Paquete:
0603
Descripción:
RES 2.87 OHM 1% 1/8W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.87 Ohms
Series RK73H
Power (Watts) 0.125W, 1/8W