RLC35KR600JTE
Kamaya Inc.
Producto No:
RLC35KR600JTE
Fabricante:
Kamaya Inc.
Paquete:
1210
Descripción:
RES 0.6 OHM 2/3W 5% 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 600 mOhms
Series RLC
Power (Watts) 0.667W, 2/3W