RLC73PD2ER665FTDF
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
RLC73PD2ER665FTDF
Paquete:
1210
Descripción:
RLC73PD 2E R665 1% 1K RL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 665 mOhms
Series RLC73, CGS
Power (Watts) 0.75W, 3/4W