RLC73PD2HR825FTDF
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
RLC73PD2HR825FTDF
Paquete:
2010
Descripción:
RLC73PD 2H R825 1% 1K RL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 825 mOhms
Series RLC73, CGS
Power (Watts) 1W