RLC73PD3AR261FTDG
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
RLC73PD3AR261FTDG
Paquete:
2512
Descripción:
RLC73PD 3A R261 1% 2K RL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 261 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 2W