RLC73PW2AR499FTDF
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
RLC73PW2AR499FTDF
Paquete:
0805
Descripción:
RLC73PW 2A R499 1% 1K RL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 499 mOhms
Series RLC73, CGS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W