RLC73V2AR022FTD
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
RLC73V2AR022FTD
Paquete:
0805
Descripción:
RLC73V 2A R022 1% 5K RL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 22 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W