RLP73N2AR27FTDF
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
RLP73N2AR27FTDF
Paquete:
0805
Descripción:
RES 0.27 OHM 1% 1/4W 0805
En stock : 1239
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 270 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W