RLP73N2BR051FTDF
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
RLP73N2BR051FTDF
Paquete:
1206
Descripción:
RES 0.051 OHM 1% 1/2W 1206
En stock : 21375
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 51 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 0.5W, 1/2W