RLR32C1001FPRE6
Vishay Dale
Producto No:
RLR32C1001FPRE6
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 1K OHM 1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1 kOhms
Series Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate P (0.1%)