RM024-S10-M-01
Laird Connectivity Inc.
Producto No:
RM024-S10-M-01
Descripción:
RF TXRX MOD ISM > 1GHZ CHIP SMD
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 166mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Serial Interfaces UART
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
RF Family/Standard General ISM > 1GHz
Power - Output 18dBm
Antenna Type Integrated, Chip
Series -
Sensitivity -95dBm
Memory Size -
Package / Case Module
Data Rate 500kbps
Current - Receiving 36mA
Voltage - Supply 2.3V ~ 3.6V
Modulation FHSS
Mfr Laird Connectivity Inc.
Frequency 2.4GHz