RMC1/2-7R87FTE
Kamaya Inc.
Producto No:
RMC1/2-7R87FTE
Fabricante:
Kamaya Inc.
Paquete:
2010
Descripción:
RES 7.87 OHM 1% 3/4W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient -200/ +500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 7.87 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W