RMC1/4-9104FTE
Kamaya Inc.
Producto No:
RMC1/4-9104FTE
Fabricante:
Kamaya Inc.
Paquete:
1210
Descripción:
RES 9.1M OHM 1% 1/2W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 9.1 MOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W