RMC1K1502FTE
Kamaya Inc.
Producto No:
RMC1K1502FTE
Fabricante:
Kamaya Inc.
Paquete:
2512
Descripción:
RES 15K OHM 1% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 15 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 1W