RMCF01005FT17R8
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCF01005FT17R8
Paquete:
1005
Descripción:
RES 17.8 OHM 1% 1/32W 01005
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1005
Ratings AEC-Q200
Resistance 17.8 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.03W, 1/32W