RMCF01005FT93R1
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCF01005FT93R1
Descripción:
RES 93.1 OHM 1% 1/32W 01005
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 93.1 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.03W, 1/32W