RMCF0201FT1K02
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCF0201FT1K02
Paquete:
0201
Descripción:
RES 1.02K OHM 1% 1/20W 0201
En stock : 23394
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.02 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W