RMCF0201JT390K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCF0201JT390K
Paquete:
0201
Descripción:
RES 390K OHM 5% 1/20W 0201
En stock : 8135
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 390 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W