RMCF0402FT620R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCF0402FT620R
Paquete:
0402
Descripción:
RES 620 OHM 1% 1/16W 0402
En stock : 28618
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 620 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W