RMCF0603FT2R21
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCF0603FT2R21
Paquete:
0603
Descripción:
RES 2.21 OHM 1% 1/10W 0603
En stock : 16746
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.21 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W