RMCF0805FTR432
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCF0805FTR432
Descripción:
RES 0.432 OHM 1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 432 mOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W