RMCF1206FT1R37
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCF1206FT1R37
Paquete:
1206
Descripción:
RES 1.37 OHM 1% 1/4W 1206
En stock : 1033
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.37 Ohms
Series RMCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W