RMCP0402FT19K6
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCP0402FT19K6
Descripción:
RES 19.6K OHM 1% 1/8W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 19.6 kOhms
Series RMCP
Power (Watts) 0.125W, 1/8W